Tepelná čerpadla

Tepelné čerpadlo vzduch-voda

Therma V je systém, který umožňuje vytápění a chlazení místností i přípravu horké vody. Může být instalován nejen v nových domech, ale také nahradit starý kotel.

Snížení nákladů na vytápění

THERMA V je přibližně čtyřikrát účinnější než kotle. Čím déle se používá, tím vyšší jsou úspory. Spočítejte si, kolik ušetříte u tepelného čerpadla THERMA V.

 


Co je to

Therma V LG nejnovější Tepelné čerpadlo Vzduch – Voda, určené zejména pro nové bydlení a renovace s pokročilou technologií vytápění LG a úsporou energie. THERMA V lze použít pro různé typy, řešení vytápění od podlahového vytápění až po ohřev teplé užitkové vody s více zdroji tepla.

Enegreticky Úsporné Aplikace

THERMA V nabízí nejlepší řešení pro domácí vytápění a dodávku teplé užitkové vody s invertorovou technologií LG. Therma V je 4 krát více energeticky účinnější než kotle tím, že absorbuje energii z vnějšího prostředí.


Různé aplikace

Zařízení Therma V umožňují různé způsoby použití, například v nových i renovovaných budovách.

Nový dům

S nízkoteplotním monoblokem a děleným systémem (split) lze provádět topení a chlazení.

Monoblok a Split

Rekonstrukce domu

Systém Therma V lze připojit ke stávajícímu boilerovému systému za účelem optimalizace energetické účinnosti a tepelného výkonu v renovovaném domě. Vysokoteplotní čerpadlo ThermaV také může zcela nahradit stávající boiler a dodávat horkou vodu o teplotě 80° C.

Hydrosplit

Tepelné čerpadlo Therma V R32 Hydrosplit vám zajistí vytápění rodinného domu i ohřev TUV. Tento topný systém v sobě kombinuje vysokou účinnost, nízké provozní náklady, uživatelský komfort i

JAK THERMA V R32 Hydrosplit FUNGUJE
Využívá tepla z okolního prostředí a pro pohon elektrickou energii. Teplo pro topení a přípravu TUV je do domu vedeno vodou topného systému. Jedná se o bezpečné jednoduchá a na místo nenáročné řešení.


LG Therma V – Moderní způsob vytápění vašich domovů

LG Therma V má vše z jedinečných zákaznických hodnot, jako jsou úspora energie, komfort, snadné ovládání a služby s využitím jedinečných technologií.

Dotační programy na tepelná čerpadla LG

Ušetřete vaše peníze s LG Therma V. Kotlíkové dotace i Nová zelená

LG Therma V

Prožívejte krásné chvíle s rodinou a starosti nechte na nás. Pomůžeme vám vybrat si takovou variantu tepelného čerpadla, která bude odpovídat vašim potřebám a přáním.

Dálkové ovládání Smart ThinQ

Díky Smart ThinQ můžete ovládat své topení na dálku odkudkoliv svým smartphonem se systémem Android nebo iOS. Aplikace je velmi jednoduchá a nabízí mnoho funkcí.

Kontrolní panel s Wi-Fi

Ovladač s barevným dotykovým displejem je možné jednoduše ovládat přes Wi-fi. Ovladač má automatickou kontrolu počasí a času, program pro nastavení období, času, provozního režimu a cílové teploty.

R-Scroll kompresor

Nový LG kompresor je kombinací vysoké výkonnosti, nízkých vibrací a jednoduché konstrukce. Unikátní konstrukce kompresoru speciálně vyvinutá pro čerpadla s vyšší účinností a delší životností.

Ekologické chladivo

Díky ekologickému chladivu R32 má tepelné čerpadlo LG lepší tepelný výkon a nižší spotřebu energie pro získání tepla. Čerpadlo pak podává vysoký výkon i při chladnější venkovní teplotě.

Funkce „Anti-Legionella“

Bakterie Legionella se obykle vyskytuje a množí v úsadách teplovodních potrubích, boilerech a klimatizacích. Tepelné čerpadlo má integrovanou funkci „Anti-Legionella“, která zajistí, že systém automaticky 1x týdně zahřívá zásobník vody na 70°C a tím ochrání celé vaše zařízení.


Tepelné čerpadlo vzduch – voda

Čerpadlo je určeno pro vytápění a ohřev teplé vody jak v nových, tak i ve starších rodinných domech, včetně komerčních objektů. Zdrojem tepla je venkovní vzduch. Je maximálně úsporné a šetrné k životnímu prostředí. Přináší vyšší účinnost, tím i úspornější provoz a jednodušší ovládání.

Proč vybrat právě tepelné čerpadlo od LG?

Jedná se o jedinečnou moderní technologii, která spoří energii, snadno se ovládá. Má vynikající energetickou účinnost, stálý tepelný výkon i při nízkých teplotách. K dispozici je kompletní řada čerpadel LG o topném výkonu 5-7-9 a 12-14-16 kW.

Energeticky účinná = provozně úsporná

LG tepelná čerpadla přináší čtyřikrát vyšší energetickou účinnost (COP) než klasické topné systémy díky využití energie okolního prostředí. Má vyšší účinnost oproti standardním výrobkům s AC invertorem.

Široké využití tepelného čerpadla Therma V

LG Therma V nabízí mnohé způsoby použití v nových i renovovaných budovách. Pokud se právě pouštíte do rekonstrukce nebo stavbu teprve plánujete, je ideální čas zahrnout do projektu rovněž systém vytápění a případně i chlazení pomocí tepelného čerpadla LG Therma V.

Čerpadla LG jsou univerzální

K tepelnému čerpadlu LG lze připojit klasické i nové radiátory, podlahové i stěnové vytápění, fancoilové jednotky i podlahové konvektory. Lze využít pro ohřev bazénu i zapojit do topného systému krbovou vložku či jiný zdroj tepla, teplovodní i fotovoltaické články.

Chlazení s tepelným čerpadlem LG

Čerpadlo LG je navrženo tak, aby jej bylo možné využít také jako zdroj chladu pro váš dům. Stačí do vodního okruhu zapojit fancoilové jednotky a letní horko již nikdy nebude váš problém.

Automatická regulace

Pokud si uživatel zvolí tento režim, regulace tepelného čerpadla automaticky upravuje jeho výkon a tím teplotu topné vody v závislosti na venkovní teplotě. Tak udržuje vámi požadovanou teplotu s minimálními náklady na vytápění. Vaše tepelné čerpadlo následně udržuje ve vašem dome celoročně nastavené teplotní podmínky.

Výměník tepla odolný vůči korozi

Venkovní LG výměník tepla má speciální protikorozní povrchovou úpravou Black Fin, která se hodí i do prostředí s vysokou mírou znečištění. Výměníky bez úpravy Black Fin postupně ztrácejí účinnost v důsledku povrchové koroze.

Tichý provoz

Navíc je regulace LG Therma V doplněna o funkci Tichý provoz, která snižuje hlučnost venkovní jednotky např. během nočních hodin o 3-4 dB, tj. snížení hluku na polovinu.

Nouzový provoz

I v případě náhlého výpadku produktu nebo poruchy, zajišťuje systém LG Therma V stabilní vytápění prostřednictvím dvoufázového nouzového ovládání.